Догляд за молодим садом восени не виключає необхідності здійснення поливу, але одним з ключових моментів є консервація системи автомполиву восени на зиму. Це обов’язкова процедура, яка повинна здійснюватися ще до настання заморозків, тому що під впливом морозу і снігу деякі елементи обладнання можуть пошкодитися або вийти з ладу. Відключення системи автоматичного поливу на період зимових морозів значно подовжить термін її експлуатації, а також подбає про злагодженість роботи під час теплого сезону.
Температура взимку може спричинити сильні пошкодження системи автоматичного зрошення, тому що коли вода замерзає, вона розширюється. Це розширення може призвести до розриву з’єднувальних фітингів, спринклерів, клапанів, насосів, труб та інших частин зрошувальних систем, які потрібно буде замінити на нові. Отже, якщо Ви плануєте про належний осінній догляд за садом, в жовтні «продування» або ручне зливання води з системи автополиву ─ це не тільки єдиний спосіб гарантувати, що вона буде робочому стані навесні, а й економія Ваших коштів у майбутньому.
Вимкнути основний кран. Він повинен бути захищений від морозу, тому кран часто розташований всередині клапанного боксу, закопаного в землю. Крім того, він може бути обкладений захисною ізоляцією або розташований у підвалі. Якщо у вас немає головного запірного клапана для зрошувальних систем – краще його встановити.
Більшість зрошувальних спринклерних систем автоматизовані таким чином, щоб позбавити власників необхідності щоденного вмикання води. Залежно від типу контролера (ті, що мають цифрове зчитування, і такі, що мають ручний поворотний циферблат), дотримуйтеся таких вказівок: цифрові контролери повинні бути вимкнутими протягом зимових місяців. Це допоможе зберегти всі системні налаштування, не дозволяючи системі періодично вмикатись. Коли система перебуває в режимі «Вимкнено», вся напруга на клапанах зрошувальної системи відключається, зберігаючи інформацію щодо програмування контролерів на наступний сезон.
Якщо на контролері встановлений циферблат, схожий на годинник, Вам слід вимкнути живлення контролера для економії енергії (у цьому випадку система не зберігає налаштувань).
Існує три основні методи зливання води при консервації системи автополиву восени:
Ручне зливання самостійно проводити не рекомендується, оскільки вода може залишатися в системі автоматичного поливу навіть після того, як ви її зіллєте, тому краще довірити це діло професіоналу.
Під час виконання всіх цих процедур дуже важливо дотримуватися заходів безпеки, особливо це стосується роботи зі стисненим повітрям. Коли працюєте з компресором, дотримуйтесь наступних рекомендацій:
Не забувати про ці рекомендації. Якщо у виникнуть питання, зв’яжіться з нами, ми з задоволенням розкажемо, як підготувати систему автополиву до зими.
Developed by GS 2012-2021