Боротьба з кротами

Проблема появи кротів на дачній ділянці знайома більшості любителів попрацювати та відпочити на свіжому повітрі. Попри користь, принесену кротами ділянці, шкоди вони завдають не менше. Це й зіпсовані грядки, перекопаний газон, знищення довгоочікуваного врожаю. Боротьба з кротами на газоні важлива не тільки для дачників, але й для тих людей, котрі проживають в приватному будинку чи котеджі.

Незалежно від своїх невеличких розмірів(близько 15 см і вагою не більше 150 г), кріт здатний завдати непоправної шкоди кореневій системі городніх насаджень, що призведе до втрати врожаю. Кроти живуть під землею і не поодинці, а родинами. Тому так важливо вчасно почати боротьбу з ними, при появі перших ознак їхньої присутності. Кроти влаштовують своє гніздо на глибині 1 м під землею, найчастіше під кореневою системою дерева або потужного куща. На глибині 15-20 см тварини риють магістральні ходи, що з’єднують цілу мережу тунелів.

Зовсім близько до поверхні знаходяться кормові ходи, які псують зовнішній вигляд городу і повідомляють про наявність шкідників на ділянці. Крім зовнішнього вигляду, страждає структура ґрунту. Коріння дерев, котрі знаходяться в безпосередній близькості від ходів, помирають через недостатню кількість землі. Ці тваринки не харчуються корінням рослин, але негативно впливають на їх розвиток та зростання. Крім того, кроти знищують корисних комах і дощових черв’яків. Видалення кротів з дачної ділянки не несе ніяких негативних наслідків для екосистеми, тому садівники й городники прагнуть позбутися від цього моторного і ненажерливого звіра.

Різновиди боротьби

Боротьба з кротами на ділянці буває двох видів. Найбільш гуманний – відлякування кротів з дачної ділянки. Щоб прогнати тварину, використовуються ультразвукові відлякувачі кротів. Вони являють собою компактні пристрої, що вставляються в нори кротів, непомітні людині, не псують зовнішній вигляд ділянки. Комплектуються батарейками або сонячними батареями. Особливість ультразвуку: людина його не чує, а ось при наявності на ділянці інших тварин, вибір апарату проводите з особливою ретельністю.

Другий вид боротьби з кротами менш гуманний, він застосовується якщо гуманний метод не допоміг. Виділяють два основні способи:

  1. ЗАСТОСУВАННЯ капканів й пасток для кротів. Різниця цих двох агрегатів заклечається в способі відлову, а, отже, й в гуманності: у капкані тварина гине, а пастка залишає можливість відпустити крота десь в лісосмузі.
  2. Використання отрути. Економний та швидкодіючий метод. Цей спосіб не актуальний, якщо на ділянці є домашні улюбленці або маленькі діти!

Очищення ділянки від кротів – важка робота в фізичному та емоційному сенсі. Тому, щоб уберегтись від нав’язливих кротів, треби проводити профілактичні заходи, навіть після позбавлення від них. Наприклад, вкопати на глибіні 1 м металеву сітку по периметру усієї ділянки, щоб її верхній край був над землею на 15 см.

 

Call Now Button