Автоматичний полив

Автоматичний полив – це самий економний та ефективний спосіб поливу газону, клумб та рослин.

Перевагою системи автополиву є економія витрати вологи, оскільки вона подається локально: в зону коренів або для зволоження наземної частини. Системи автоматичного поливу аналогічні природньому дощовому зрошуванню.

Газони та клумби отримують воду відповідно за встановленим розкладом, що є ще однією перевагою системи автоматичного поливу.

Головною перевагою системи автоматичного поливу є повна автономність роботи. Завдяки цьому можна не турбуватися про те, як включити полив, або навпаки – вимкнути, коли йде дощ. Автоматичне управління не вимагає щоденної присутності людини на ділянці, так як за допомогою контролера задаються один раз всі необхідні параметри – час поливу, його тривалість та частота. Датчик дощу вимикає автоматичний полив, якщо починаються опади у вигляді дощу.

Оскільки більша частина системи автоматичного поливу виконана з пластику та знаходиться під землею, то про це потрібно згадувати лише при проведенні на ділянці земляних робіт. З цією метою по закінченню всіх робіт надається масштабний план реального прокладання підземних гідросистем, так як первинний план системи водопостачання, складений на перших етапах проектування, може не співпадати та відрізнятися від фактичного розташування системи під землею після виконання всіх необхідних монтажних робіт.

ЩО НЕОБХІДНО ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО ПОЛИВУ?

План території в масштабі з нанесеним ситуаційним планом (будівлі, споруди, мощення та ін.) Топографічна зйомка ділянки (бажано в електронному форматі)

Дендроплан ділянки з посадочним кресленням зі вказанням списку рослин та їх розмірів

Характеристики джерела водопостачання - діаметр труби, робочий тиск, витрата води

Заплановане місце розташування насосної станції

При підключенні до міського водопроводу: гарантований тиск, атм., діаметр труби., точка врізання

Місце встановлення контролера управління системою автополиву (внутрішній, зовнішній)

План підземних комунікацій

АВТОПОЛИВ ЗА 5 ДНІВ – ЦЕ РЕАЛЬНО!!!

Автоматичний полив, Київ

Автоматичний полив ділянки має дуже велике значення в будь-якому випадку. Наприклад, полив дачної ділянки слід проводити регулярно для того, щоб всі посаджені рослини давали плоди та швидко росли Адже якщо земля суха – рослина від нестачі води чахне, а потім гине. З цієї причини дачники намагаються оперативно та своєчасно вирішувати проблему поливу своїх присадибних ділянок. Найбільш розвинуті використовують для своїх потреб автоматичний полив ділянки.

 

Автоматичний полив

Автоматичний полив ділянки проводиться за допомогою спеціальних систем. Дані системи на потрібній ділянці встановлюють професіонали, так що дачнику залишається тільки завчасно включати поливання рослин, стежити за тим, щоб система автоматичного поливу не виходила з ладу.

Зазвичай для реалізації системи поливу ділянки встановлюються спеціальні поливальні головки. Вони розташовуються так, щоб при розбризкуванні охопити всю ділянку повністю. Полив здійснюється в зручний для замовника час. А експлуатація не вимагає від нього великих зусиль.

При цьому важливим моментом є питання монтажу систем автополиву на ділянці. Адже, як відомо, є багато фірм, які недобросовісно виконують свою роботу. Наслідками їх роботи можуть бути швидкий вихід з ладу поливальних пристроїв, неякісний полив ділянки, та навіть виникнення ризику загрози здоров’ю замовника (наприклад, через погано закриті електричні проводи). У зв’язку з цим, слід довіряти монтаж систем тільки кваліфікованим професіоналам – вони зроблять свою роботу якісно, ​​в строк, а встановлена спеціалістами система автополиву прослужить вірою і правдою довгі роки.

Автоматичний полив ділянки – вибір на користь нововведень

Автоматичний полив ділянки достатнього важливий для будь-якої частини землі. Він забирає час та багато сил. Тому, якщо власник хоче відпочивати, а не працювати – він повинен встановити у себе систему автоматичного поливу. Вона відмінно впорається з покладеним на неї завданням по поливу ділянки та допоможе уникнути тих помилок, які можуть виникнути в разі, якщо людина буде самостійно поливати. Адже, як відомо, добре налагоджений механізм практично не дає збоїв.

Не зважаючи на те, що система автоматичного поливу – складне технічне спорудження, підпорядковане виконанню певної задачі, важливим виявляється естетичне сприйняття замовником кінцевого результату. Автополив, що включає цілий комплекс наземного, часто підземного обладнання, не повинен виглядати чужорідним, захаращувати сад і знижувати його декоративність. Саме тому при проектуванні систем автоматичного зрошення ділянки, наша компанія приділяє багато уваги дизайнерським винаходам, це дозволяє забезпечити не тільки функціональний, але і гарний полив саду. Для цього ми використовуємо кілька способів.

Розподіл дощувачів по зонах автоматичного поливу

Будь-яка, проста або складна система автоматичного поливу, розділяється на окремі зони або лінії, за якими проводиться дощування. Наприклад, якщо вам потрібен автоматичний полив газону, на стадії складання проекту фахівці розподіляють дощувачі таким чином, щоб вони забезпечили максимально якісне зрошення заявленої території. При цьому, поливальні головки можуть розташовуватися групами або лініями у напрямку трас трубопроводів. Залежно від необхідності, іноді доводиться комбінувати обидва способи. В основі такого проекту лежить принцип зниження витрат на воду за рахунок зменшення протяжності трубопроводів. Це призводить також до мінімізації втрат робочого тиску, що робить полив більш якісним і рівномірним.

Читати далі...

Щоб поліпшити естетичне сприйняття саду, можна видозмінити схему поливу, залишивши дощовики на колишніх місцях. Попри те, що в цьому випадку може збільшитися протяжність трубопроводів, якість і краса території під час зрошення істотно зросте. При цьому, необхідний робочий тиск на кінцевих точках поливу, досягається шляхом включення в систему потужних насосів або збільшення пропускної здатності труб.

Приклад перерозподілу дощувачів

Основна вісь ділянки, що формує проект системи поливу, – це центральна доріжка, по обидва боки від якої висаджена жива огорожа. Вона складається з низькорослих чагарників, які потребують регулярного поливу. Економне зрошення саду можна організувати, розділивши його на кілька зон поливу. При цьому частина зон буде знаходитися праворуч від доріжки, інші – зліва від неї. Кожна з зон забезпечить полив певної ділянки саду, включаючи живопліт.

Такий розподіл економічно вигідний, проте з точки зору естетики більш виграшним буде інший варіант. У ньому одну з зон залишають для поливу обох смуг живоплоту, а зони що залишились зрошують основну територію ділянки праворуч і ліворуч від доріжки.

Використання роторних насадок

Крім звичайних одноструменевих роторів, сучасні виробники випускають ряд інших варіантів, розрахованих на різну площу поливу. Так, для більшої території буде вдалим вибір двохструмного ротору з протилежно-спрямованим двостороннім розташуванням сопел.

Також дуже добре себе зарекомендували імпульсні роторні дощовики, оснащені рухомим розсікачем, вони можуть бути встановлені в будь-якому місці саду або газону.

Бажаєте замовити послугу ?