Стрижка рослин, Обрізка рослин

Стрижка  рослин, обрізка рослин (сезонна, санітарна, видова, по стану)

Обрізка дерев кущів — найважливіша процедура для забезпечення здоров’я рослин на ділянці. Обрізка плодових дерев і чагарників потрібна, щоб регулювати їх зростання, цвітіння та інтенсивність плодоношення. Це досягається правильним формуванням крони, видаленням пагонів-конкурентів та вирізкою хворих гілок. Старі рослини обрізка омолоджує, пробуджуючи до нового життя. Обрізка квітів потрібна для підвищення рясності цвітіння, а ще з її допомогою можна подовжити період цвітіння. Обрізка декоративних кущів – це основна складова ландшафтного дизайну.

Фігурна стрижка рослин: основні види

Існує кілька основних видів обрізки за цілями, які класифіковані так: Видова обрізка. Переважно проводиться у перші 3—5 років життя дерева. Призначена для посилення скелета дерева, роблячи основні гілки більш товстими та міцними, а також спрямована на формування правильної форми крони, додання їй максимальної декоративності та збільшення врожайності. Як правило, такі обрізки проводяться навесні, до початку сокоруху дерева, завдаючи мінімальний стрес і пошкодження дереву. Обрізка після початку сокоруху здатна послабити дерево та значно уповільнити його зростання. Сезонна обрізка. Даний вид обрізки проводиться для підтримки сформованої крони, запобігання перевантаження скелетних гілок другорядними пагонами, а також створення рівномірної освітленості по всьому об’єму крони дерева. Проведення такої обрізки у весняний період здатне збільшити врожайність дерева, а також підтримати його активне зростання. Рекомендований час проведення сезонної обрізки: серпень—вересень або з лютого по квітень.

Обрізка рослин по стану

Така обрізка найбільш необхідна старому дереву для стимулювання росту нових пагонів на старих скелетних гілках. Ознакою необхідності проведення обрізки по стану, яка б омолоджувала дерево, є зменшення приросту молодих гілок менш ніж на 15—25 см за сезон. Цей тип обрізки плодових дерев передбачає обрізку старих гілок або ж повну їх вирізку. Рекомендована частота здійснення цих робіт — раз на 3—4 роки. Обрізка по стану проводиться в проміжку з лютого по квітень.

Санітарна обрізка рослин

Санітарна обрізка садових дерев схожа на обрізку по стану, однак її суть у видаленні зламаних і засохлих гілок. Після обрізки відсохлих і хворих гілок інструмент необхідно продезінфікувати, щоб не допустити зараження інших гілок і дерев. Здійснювати санітарну обрізку можна в будь-який час року, крім морозних днів.

Обрізка кущів та стрижка газонів: техніка виконання

Обрізку чагарників, що квітнуть ранньою весною, проводять тільки після цвітіння, видаляючи відцвілі пагони для кращого росту нових. Якщо такі чагарники обрізати ранньою весною до цвітіння, то можна просто зрізати всі майбутні квітки, адже їх квіткові бруньки утворюються на пагонах минулого року. Стрижка кущів, основні кроки:
  • Дрібні гілки видаляються секатором. Інструмент не повинен бути тупим, не можна рвати деревину.
  • Поверхня якісного зрізу — гладка та рівна, тоді він буде добре заростати.
  • Відгинайте гілку в протилежну сторону, адже натягнуті тканини легше перерізати.
  • Для товстих гілок можна використовувати ножівку.
Своєчасна стрижка газонів робить ландшафтну ділянку акуратною. Щоб зробити газон густим і насиченим необхідний систематичний догляд за ним. Після підстригання трава починає відновлюватися, кущитися. Вона стає густішою за рахунок бічних пагонів. Необхідно ретельно стежити за висотою газону, адже підстригати його потрібно не більше ніж на 1/3 частини його довжини.

Фігурна стрижка рослин: особливості проведення за сезоном

Для того, щоб запобігти ослабленню дерева після обрізання гілок, потрібно правильно вибрати час проведення стрижки. Ось кілька особливостей та рекомендацій для проведення сезонних обрізок садових дерев: Зимова обрізка. Головним обмеженням обрізки дерев взимку є температура повітря. Небажано робити обрізку при температурі нижче —8 градусів, оскільки замерзле дерево стає крихким та йому можна нанести серйозні пошкодження. Однак, обрізка саду взимку має свої переваги, а саме:
  • відсутність листя на гілках дає можливість об’єктивно оцінити густоту гілок і спрямування їх зростання;
  • при оптимальній температурі зрізи виходять набагато якісніше та точніше.
Весняна обрізка. Вона вважається найбільш масовою. У цей період обрізку правильно буде зробити в момент, коли сокоруху ще немає, але воно скоро має початися, а також місця обрізки потрібно обробити садовою замазкою Лак-Бальзам. Зроблена таким способом обрізка не буде завдавати шкоди дереву та за 12—15 днів завдані дереву рани затягнуться. Особливості осінньої обрізки. Більшість дерев дуже погано переживають осінню обрізку, а багато з них взагалі можуть засохнути та загинути. Тому осіння обрізка вкрай небажана! Але це не стосується санітарної обрізки. Зріз зламаних і засохлих гілок не зашкодить дереву в будь-який час року. Як ми бачимо, фігурна стрижка рослин — важливий агрономічний прийом у догляді за садом. Вона проводиться щорічно та необхідна для формування рослини, регулювання її зростання, збільшення врожаю, підвищення імунітету дерева. Також стрижка кущів використовується для боротьби зі шкідниками та хворобами.

Бажаєте замовити послугу ?