Догляд за газоном

Догляд за газоном

Догляд за газоном необхідно проводити кожної пори року, особливо літньої, адже так приємно провести час на молодій травичці — влаштувати пікнік, пограти з дітьми або собакою, просто пройтися босоніж. Але щоб трав’яний килим служив дійсно приємним і безпечним «фоном» для літніх розваг, треба дуже уважно ставитися до його стану.

Догляд за газоном

Найголовніша вимога по догляду за газоном у літню пору — стрижка трави. Вона проводиться кожні 7-10 днів або при досягненні висоти 6-8 см, причому скошену траву потрібно відразу вивозити з ділянки.
  • Якщо трава на газоні встигла вирости більше ніж 12 см у висоту, потрібно скосити її на 7-8 см, а через пару днів «зняти» висоту, що лишилася, до необхідних 4-6 см.
  • При одноразовій стрижці більш ніж на 8 см трав’яний покрив втратить багато вологи і поживних речовин, а разом з ними — стійкість, яскравий окрас і м’якість.
Не менш важливий у догляді момент — регулярний полив. Для того, щоб вода дійсно дійшла до коренів трави, а не випарувалася раніше, ґрунт потрібно промочувати на глибину 10 см. Приблизна витрата води — від 20 літрів у звичайну погоду та до 40 літрів у сильну посуху на 1 м2 газону на добу.
  • Газон не можна поливати у жарку, сонячну погоду.
Кращий час — вранці до 10 годин або ввечері — після 18 годин. Але косити газон потрібно тільки в суху сонячну погоду: волога трава сильніше травмується та виводить з ладу газонокосарку. Весь теплий період року — з квітня по жовтень — потрібно проводити обробку гербіцидами селективної дії трав’яного покриву від бур’янів та обстеження газону на предмет шкідників і хвороб.

Догляд за газоном – прополювання

Прополювання невеликих ділянок зазвичай проводять вручну. Це хоч і безпечний, зате не дієвий спосіб, оскільки агресивні бур’яни розмножуються саме частинками кореня, що залишається в ґрунті після виривання. Використання хімічних препаратів — гербіцидів вибіркової дії — дуже небажано проводити поблизу грядок із садово-овочевими культурами. Їх застосування виправдане лише при великій кількості дводольних бур’янів і на великих площах. Якщо говорити про «літні» хвороби газонів, то найчастіше в жарку пору на траві з’являються опіки або плямистість. У першому випадку причиною може служити неправильний полив, неякісне добриво для газону або екскременти тварин. У другому — спори грибків. А ось різноманітність літніх газонних шкідників набагато різноманітніше. Це мурахи, личинки хруща, кроти, птиці. Мурахи та птиці особливо небезпечні для тільки-но засіяного газону: одні тягнуть насіння трави вглиб ґрунту, інші — викльовують їх.
  • У першу чергу потрібно перевірити газон на наявність личинок хруща. Цей шкідник харчується корінням трави в літній період, завдаючи великої шкоди. У разі виявлення личинок необхідно негайно пролити трав’яний покрив інсектицидом.

Добриво для газону

Підживлення газону в літню пору проводиться приблизно раз на три – чотири тижні. Підживлення газону потрібно проводити через день-два після стрижки газону, вибирати для цього слід похмурий день, бажано перед дощем. Для визначення частоти підгодівлі свого газону потрібно стежити за станом самої трави. Якщо вона сильно розростається та вимагає частих стрижок, вносити добрива потрібно рідше. І навпаки, якщо трава блідне і гірше росте — збільшувати частоту внесення добрив.
  • Добрива з вмістом азоту більше ніж 20% потрібно вносити навесні.
У літню пору до середини серпня потрібно використовувати мінеральними добривами з кількістю азоту 10-20%. Восени відсоток кількості азоту не повинен перевищувати 10, все інше — калій, фосфор і мікроелементи.

Коли і як сіяти газон

Найбільш ефективним вважається посів навесні. Головна перевага весняного посіву полягає у тому, що перед зимою у вас буде стійкий до негативних факторів газон. Після того, як буде підготовлений ґрунт для висіву газону, потрібно 14-30 днів тримати його під паром. Крім заходів щодо усунення каміння, пеньків та інших рельєфних проблем, планований для газону ґрунт потрібно обробляти гербіцидами для усунення великої кількості бур’янових культур, що активно з’являються навесні. Так само необхідно організувати додаткове підживлення ґрунту, доповнити його необхідними елементами, такими як вапно, пісок, торф – за необхідності.

Посів газонної трави влітку

Посів газонної трави влітку вважається комфортною з багатьох причин:
  • добре прогрітий ґрунт, що ввібрав у себе багато потрібних газону компонентів за сезон;
  • у липні-серпні велика кількість бур’янових культур вже відцвіли, знизивши темп зростання в цілому. Це істотно знижує ризик втратити газон;
  • більшість шкідників, які можуть завдати шкоди газону, стають неактивні;
  • після підготовчої роботи влітку, зокрема обробки ґрунту гербіцидами, легше підібрати час для періоду, коли ділянка буде стояти під паром, а внесені препарати втратять залишкові шкідливі для газону впливи.

Недоліком літнього посіву газонної трави

Недоліком літнього посіву газонної трави є та обставина, що трава, посіяна в липні-серпні , буде м’якою, не в повній мірі вкоріненою та міцною. Також слід відмітити, що на схожість газонної трави при посіві влітку може негативно впливати висока середньодобова температура, при якій молоді сходи трави будуть вигорати на сонячних місцях. Осінній посів газону відмінно підходить тим, хто хоче отримати газон у наступному сезоні. При посіву газону в осінній період обов’язково треба організувати підживлення добривами на мінеральній основі, що мають в складі фосфор і калій. Агротехніка посіву газону не змінюється в залежності від пори. Ось основні кроки, яких слід дотримуватися:
  • очищення ділянки від сторонніх об’єктів та бур’янових культур. З останніми борються за допомогою гербіцидів і перекопування;
  • ділянку для газону після попередніх підготовчих процесів від 14 до 30 днів витримують під паром;
  • перед посівом насіння земля робиться пухкою за допомогою грабель, щоб сформувати один рівень поверхні, потім приминається та вирівнюється за допомогою садового катка;
Догляд за газоном надалі складається з поливу, стрижок, внесення добрив і прополювання бур’янів – за необхідності

Бажаєте замовити послугу ?