Обслуговування систем автополиву

Обслуговування систем автополиву

Обслуговування систем автополиву включає їхню діагностику двічі на рік та, у разі потреби, її ремонт. Одного разу систему слід перевіряти на початку сезону, коли вона вперше включається, та під час сезону поливу. В ідеалі перевірка повинна проводитися щомісяця. Це найоптимальніший спосіб уникнути марних втрат водних ресурсів і надмірних зрошень території, зменшити забруднення від патьоків та покращити стан здоров’я рослин. Крім того, при належному нагляді, пристрої слугуватимуть Вам довго, а капітальний ремонт системи автополиву не знадобиться.

 

Приклади пошкодження системи автоматичного поливу

  1. Протікання клапанів, труб або розпилювальних головок;

Протікання труби може статися внаслідок різного роду пошкоджень: гострими інструментами, через погодні умови, коріння дерев та знос.

  1. Затоплення ґрунту через протікання ротору;

Пошкодження головок спринклерів спричиняється використанням газонокосарок,  неправильним встановленням голівки та зносом частин системи. Пошкоджені чи відсутні головки потребують заміни. Встановлення головки на поворотну трубу дозволяє головці «плавати» в ґрунті і зменшує ураження, які можуть бути отримані від газонокосарок та інших важких предметів.

  1. Забиті форсунки;

Форсунки забиваються внаслідок потрапляння сміття в систему зрошення, брудного джерела води та зносу. Промийте систему, встановіть сітки на головках спринклерів, замініть засмічені форсунки та покращте фільтрацію.

  1. Осідання головки дощувального пристрою;

Це спричиняється вологістю ґрунту та використанням газонокосарок. Призводить   до зміщення, нахил іригаційного пристрою,  нерівномірності  покриття території та, як наслідок, до відсутності водопостачання до певних ділянок  зон поливу.

Як здійснювати обслуговування систем автоматичного поливу?

Основним аспектом обслуговування автополиву є перевірка контролера, який повинен бути ввімкнений та працювати: оновіть час і дату, графік роботи системи, перевірте, чи всі проводи з’єднані й підключені до датчиків дощу, вітру, кислотності та лужності ґрунту, замініть резервний акумулятор, увімкніть систему на кожній зоні й шукайте пошкодження.

Крім цього, перед запуском системи автоматичного поливу слід відкалібрувати її для того,  щоб визначити, яку кількість води вона подає за певний проміжок часу. Це допоможе уникнути затоплення або сильного висихання ґрунту.

Під час сезону поливу при необхідності регулюйте режим відповідно до погодних та температурних умов навколишнього середовища.

У кінці сезону систему поливу слід підготувати до зими: вимкнути контролер і  вийняти акумулятор для того, щоб замінити навесні на новий. Закрийте головний клапан на трубі, що постачає воду в систему, і спорожніть трубопровід, відкривши зливний клапан. Автоматичні зливні клапани значно спрощують цю роботу. Трубопровід також можна спорожнити, продувши через нього компресор. Датчики дощу, вітру, температури повинні бути захищеними від замерзання. Необхідно також періодично очищати фільтр, клапани, спринклер та форсунки від бруду та вапна.

Обслуговування системи автоматичного поливу краще довірити спеціалісту, робота якого може включати такі послуги:

  • Разова діагностика;

У такому випадку майстер виїжджає на Вашу земельну ділянку. Він визначає чи є неполадки, якщо так – усуває їх. Також він може поділитися парою слушних порад щодо подальшого використання системи.

  • Довгострокове обслуговування;

У такому випадку ділянка обслуговується за абонентським принципом. Замовник визначає, як часто і в який час майстер повинен приїжджати й оглядати систему. Інженер, окрім моніторингу стану дощування, проводить сезонні коригування налаштувань контролера. Крім цього, фахівець може проводити налаштування дальності і кута подачі води.

Окрім проектування та встановлення систем автоматичного поливу Ви можете контактувати з нами з приводу того, чи правильно працює Ваша система автополиву, обслуговування якої ми допоможемо Вам провести на найкращому рівні.

Бажаєте замовити послугу ?