Запуск системи автополиву весною

Запуск системи автополиву весною

Запуск системи автополиву весною — процес, що дозволяє сучасній людині з настанням перших теплих днів економити багато часу та зусиль при догляді у садах за клумбами, рослинами, газонами та іншими зеленими насадженнями. Але щоб система автополиву прослужила не один рік, та її робота була безперебійною та ефективною, власнику системи автополиву варто подбати про її обслуговування. Одним з найбільш важливих аспектів догляду за системою автополиву є консервування її на зиму та правильний запуск системи після паузи.

Про важливість консервування системи автоматичного поливу на зиму

До настання перших морозів дуже важливо встигнути підготувати систему автополиву до зими. Для цього її потрібно законсервувати, попередньо продув усі лінії стисненим повітрям.

Якщо таких дій не виконати, то система просто замерзне при низьких температурах та її подальше використання буде неможливим. При тривалих від’ємних температурах можуть пошкодитися труби та навіть виникнути тріщини на латунних деталях.

Навіть сучасні поліетиленові труби, які найчастіше використовуються при облаштуванні системи автополиву та характеризуються стійкістю до перепадів температур, можуть розриватися при великих морозах. Цього не уникнути, якщо всередині залишилося хоч трохи рідини.

Важливо не тільки правильно підготувати систему автополиву на зимову паузу, а й знати, як включити систему автополиву з настанням теплого сезону.

Запуск системи автополиву весною

Щоб система автоматичного поливу працювала довго, слід відповідально поставитися до запуску системи після тривалої сезонної перерви. З таким завданням самостійно впорається кожен власник системи автополиву, але не рекомендується проводити запуск системи автополиву самостійно. Краще доручити цю відповідальну роботу фахівцям.

Отже, запуск системи автополиву весною передбачає наступні дії:

  • включення системи автополиву вимагає встановлення насосної станції на її колишню локацію;
  • арматуру обв’язки, яка знімалася з накопичувальної ємності, також потрібно повернути на місце;
  • якщо використовуєте крапельний полив, то необхідно встановити на шланги заглушки;
  • перед запуском системи автополиву обов’язково перевірити центральний фільтр. Можливо, доведеться його чистити або навіть замінити;
  • на наступному етапі потрібно відкрити центральний кран;
  • коли накопичувальна ємність заповниться водою, потрібно перевірити стан і функціональність поплавкового клапана. Якщо він функціонує не належним чином — відразу ж його замінити;
  • потім приступаємо до перевірки працездатності насосної станції — увімкнути живлення, звернути увагу на тиск і роботу автоматики;
  • якщо насос працює нормально, потрібно подати тиск на всю систему автополиву, щоб переконатися у відсутності пробоїн і пошкоджень. Також не завадить перевірити функціональність ліній в ручному режимі.

Якщо виявились якісь пошкодження, оцінити, чи можливо самостійно з ними впоратися, в іншому випадку — зверніться за допомогою до фахівця.

  • запустити пульт управління (контролер системи автополиву) та задати програму системи автополиву, яка є найбільш відповідною для даного сезону. При необхідності програму роботи системи автополиву можна змінювати відповідно до умов навколишнього середовища.

Таким чином, ми переконалися, що в розконсервуванні системи автополиву після зимової паузи немає ніяких складних моментів. При цьому рекомендується дотримуватися запропонованого порядку виконання процедур, щоб процес закінчився максимально швидко та успішно.

Якщо ж з якихось причин ви не можете самостійно підготувати автоматичний полив до нового сезону — не варто переживати. Наша компанія допоможе вам впоратися із запуском системи автополиву весною.

Після запуску системи потрібно час від часу моніторити її працездатність.

Плановою повинна бути чистка та заміна фільтрів, а також промивання труб і форсунок. При цьому варто завжди контролювати якість води, яка використовується для поливу — не рекомендується брати воду з відкритих водойм, адже в ній може міститися багато дрібного сміття та зоопланктону.

Бажаєте замовити послугу ?