Догляд за рослинами

Догляд за рослинами часом здійснювати набагато складніше, ніж виконати самі посадки. І справа навіть не в тому, що часом не вистачає потрібних знань – іноді на це просто не залишається ні сил, ні часу. Однак догляд за рослинами починається відразу ж після їх висадки. Роботи по догляду за рослинами полягають в поливі, розпушуванні, прополці, підгодівлі, обрізки та формування крони, захист від шкідників, лікуванні та відновленні посадок, підготовці рослин до зими.

Полив рослин 

Полив – один з найголовніших моментів у догляді за рослинами. Головна мета поливу – забезпечення рослини достатньою кількістю води. Кількість води варіюється не тільки від виду рослини, а й від пори року. Навесні і влітку, коли рослина формується і починає плодоносити, води потрібно більше, ніж живлення рослин восени, під час збору врожаю. Причому дуже важливо витримати золоту середину – не дати рослині засохнути, але і не залити так, щоб її коріння почали підгнивати.

Розпушування ґрунту

Розпушування рекомендується проводити відразу після поливу. Ця операція по догляду за рослинами дозволяє уникнути утворення кірки на ґрунті, створює доступ кисню до кореневої системи і створює оптимальний повітряний режим. При розпушуванні також частково знищуються бур’яни.

Прополювання рослин

Прополювання є обов’язковим елементом в процесі догляду за рослинами. Бур’яни затінюють культурні рослини, позбавляють їх необхідної вологи та поживних речовин, крім того, є притулком для величезної кількості шкідливих комах. Прополювання повинне проводитися протягом усього сезону в міру проведення обрізки дерев і чагарників, і тільки тоді ділянка буде виглядати доглянутою та привабливою.

Підживлення рослин

Підживлення рослин необхідна для отримання хороших результатів росту та розвитку, а також отримання урожаю з плодових дерев. Але справа ця непроста – тут потрібні хороші знання агротехніки вирощування певних видів рослин. Навесні, для стимуляції кращого росту і плодоношення, рекомендується застосовувати добрива з підвищеним вмістом азоту. В кінці ж літа азот може принести тільки шкоду. В цей час пора переходити на калійно-фосфорні добрива, які допоможуть рослинам підготуватися до зими. Восени слід використовувати калійні добрива

Обрізка і формування крон

Обрізка дерев і кущів – найбільш складна операція серед усіх видів робіт по догляду за рослинами. Неправильна обрізка дерев може призвести не тільки до погіршення зовнішнього вигляду рослини, зниження його урожайності, але іноді і просто погубити його, в той час, коли висококваліфікована обрізка кущів та дерев створює не тільки комфортні умови зростання, але часто сприяє продовженню життя рослин. Підстрижені кущі та дерева надають ділянці особливо гарний і доглянутий вигляд.

Захист від шкідників

Обробка рослин від шкідників проводиться, як правило, кілька разів на рік. Перший раз рослини обробляють ранньою весною перед початком цвітіння, останній раз – пізньої осені в процесі підготовки до зими. Погода під час обприскування повинна бути суха, безвітряна. При проведенні робіт необхідно дотримуватися інструкції і правила безпеки, так як більшість препаратів, призначених для боротьби з шкідниками, є отруйними.

Лікування та відновлення насаджень

Рано чи пізно окремі рослини гинуть. Виникає необхідність заміни загиблих або хворих рослин. Причому для своєчасної заміни непридатних рослин корисно провести їх попередню діагностику. Така перевірка допоможе виявити хворі дерева і вжити необхідних заходів для їх лікування, або знищення. До нього буде необхідно вдатися, щоб уникнути масового зараження рослин вірусними і грибковими захворюваннями.

Підготовка рослин до зими

Правильна підготовка до зими є запорукою гарного врожаю на наступний рік. Дерева необхідно обрізати, захистити стовбури від гризунів. Рослини, які погано витримують холод, на зиму слід укрити, забезпечивши достатній доступ кисню, щоб рослина не задихнулося. Для цього потрібні знання і певний досвід.

Правильний догляд за рослинами – завдання не з легких! Фахівці нашої компанії мають великий досвід і знання в галузі догляду за рослинами. Ми пропонуємо вам висококваліфіковану професійну допомогу стосовно догляду за рослинами. Наші фахівці проведуть всі роботи, необхідні для догляду за рослинами, на належному рівні та з відповідною якістю.

Телефонуйте, приходьте – і ми не тільки проконсультуємо Вас з питань догляду за рослинами, але і допоможемо вирішити всі ваші проблеми.

Call Now Button