Лікування хвороб та догляд за газоном

Лікування хвороб та догляд за газоном

Газон біля дачі чи приватного будинку дарує небувале задоволення від споглядання бездоганного, доглянутого й щільного зеленого килима, по якому дуже приємно ходити босоніж, особливо в ранкові години, коли ще не зійшла роса. Але це можливо лише при належному догляді. Саме постійна й невпинна турбота про улюблений смарагдовий майданчик на присадибній ділянці є найскладнішим моментом в його вирощуванні.

Враховуючи те, що килим з натуральної трави на вашій ділянці живий, він схильний до хвороб, які час від часу проявляються. Не можна сказати, що хвороба обов’язково з’явиться в звичайні для неї терміни. Це залежить від безлічі факторів. Умовно, хвороби можна розділити на інфекційні та неінфекційні.

Хвороби газону та ґрунту, їх лікування

Хвороби газону часто помітно не відразу, а тільки після появи плям та лисин. Якщо газон замість рівномірного смарагдового килима схожий на зебру, але тільки з жовтими або бурими плямам, причиною можуть бути:

– Нестача в ґрунті поживних речовин.

– Ураження грибковими та бактеріальними патогенами.

– Полив холодною водою.

Боротьба із хворобами газону за допомогою засобів захисту рослин

Мабуть, найефективнішою речовиною що діє, рахується флудіоксоніл, високу ефективність показують також препарати з азоксистробіном, пропіконазолом. Правда, є нюанси в застосуванні. Традиційно використовується беном та іпродіон. У боротьбі зі сніговою пліснявою добре діють саме багатокомпонентні препарати. Для боротьби з тифульозом використовують також фунгіциди з активною речовиною квінтозен (PCNB) в поєднанні з хлорталонілом й іпродіоном.

Очищення газону проводять двічі – навесні й восени. Для старих газонів з щільним дерном додатково застосовується аерація.

Догляд за газоном

Газон як будь-яка інша рослина вимагає ретельного і фахового догляду. Він включає в себе підстригання, підгодівлю добривами, очищення. Особливо важливо в перший рік створення газону старанно його доглядати: періодично поливати, контролювати появу бур’янів і захворювань. Підвищеної дбайливості та охайного ставлення газон вимагає й в зимовий час. Газонні трави більше страждають від холоду, ніж інші рослини, тому взимку існує небезпека вимерзання газону. З початком заморозків трави вступають в період спокою, і газон в цей час не повинен відчувати жодних навантажень, інакше навесні неминуче з’являться «залисини», бурі плями, а природне відновлення триває досить довго. Крім того, пошкодження рослинних тканин послаблюють рослини і можуть стати джерелом різних захворювань.

Взимку і на початку весни на поверхні снігового покриву може утворюватися крижана кірка, що перешкоджає потраплянню достатнього об’єму повітря, що значно гальмує розвиток газону. Крижану кірку необхідно руйнувати (наприклад, граблями), інакше коренева система газонних трав частково може частково загинути.

Бажаєте замовити послугу ?