Консервація системи автополиву восени

Догляд за молодим садом восени не виключає необхідності здійснення поливу, але одним з ключових моментів  є консервація системи автомполиву восени на зиму. Це обов’язкова процедура, яка повинна здійснюватися ще до настання заморозків, тому що під впливом морозу і снігу деякі елементи обладнання можуть пошкодитися або вийти з ладу. Відключення системи автоматичного поливу на період зимових морозів значно подовжить термін її експлуатації, а також подбає про злагодженість роботи під час теплого сезону.

Чому консервація системи автополиву на зиму так необхідна?

Температура взимку може спричинити сильні пошкодження системи автоматичного зрошення, тому що коли вода замерзає, вона розширюється. Це розширення може призвести до розриву з’єднувальних фітингів, спринклерів, клапанів, насосів, труб та інших частин зрошувальних систем, які потрібно буде замінити на нові. Отже, якщо Ви плануєте про належний осінній догляд за садом, в жовтні «продування» або ручне зливання води з системи автополиву ─ це не тільки єдиний спосіб гарантувати, що вона буде робочому стані навесні, а й економія Ваших коштів у майбутньому.

Як підготувати систему автополиву до зими?

 1. Вимкнути воду, що подається до системи автополиву;

Вимкнути основний кран. Він повинен бути захищений від морозу, тому кран часто розташований  всередині клапанного боксу, закопаного в землю. Крім того, він може бути обкладений захисною ізоляцією або розташований у підвалі. Якщо у вас немає головного запірного клапана для зрошувальних систем – краще його встановити.

 1. Деактивувати систему автополиву за допомогою контролера системи автополиву;

Більшість зрошувальних спринклерних систем автоматизовані таким чином, щоб позбавити власників необхідності щоденного вмикання води. Залежно від типу контролера (ті, що мають цифрове зчитування, і такі, що мають ручний поворотний циферблат), дотримуйтеся таких вказівок: цифрові контролери повинні бути вимкнутими протягом зимових місяців. Це допоможе зберегти всі системні налаштування, не дозволяючи системі періодично вмикатись. Коли система перебуває в режимі «Вимкнено», вся напруга на клапанах зрошувальної системи відключається, зберігаючи інформацію щодо програмування контролерів на наступний сезон.

Якщо на контролері встановлений циферблат, схожий на годинник, Вам слід вимкнути живлення контролера для економії енергії (у цьому випадку система не зберігає налаштувань).

 1. Злити воду з усіх частин системи зрошення;

Існує три основні методи зливання води при консервації системи автополиву восени:

 • Ручне зливання. Такий тип зливання передбачає вимикання всіх клапанів вручну та видалення зайвої води з деталей спринклерів. Відкрити всі клапани, навіть ті, що розташовані на спринклерах, нехай вода стікає. Якщо на Ваших спринклерах клапани не розташовані, доведеться струшувати їх, поки з них не вийде вся вода. Крани на пристрої зворотного потоку також слід відкрити.

Ручне зливання самостійно проводити не рекомендується, оскільки вода може залишатися в системі автоматичного поливу навіть після того, як ви її зіллєте, тому краще довірити це діло професіоналу.

 • Автоматичне зливання. Якщо Ваша система обладнана такою функцією, краще скористатися нею, а не робити зливання вручну. Коли тиск у системі нижчий за 10 PSI, дренаж відбувається автоматично, тому Вам необхідно лише контролювати її роботу та позбутися води на спринклерах.
 • Продування системи автополиву стиснутим повітрям. Цей спосіб злиття води з системи автоматичного поливу є найефективнішим. Але, якщо виконати його неправильно, можна тільки нашкодити системі, тому краще звернутися до фахівців, щоб вони подбали про систему автоматичного поливу.

Заходи безпеки при консервації системи автоматичного поливу восени

Під час виконання всіх цих процедур дуже важливо дотримуватися заходів безпеки, особливо це стосується роботи зі стисненим повітрям. Коли працюєте з компресором, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

 • ніколи не залишати компресор працювати без нагляду;
 • не здійснювати «продув» системи через зворотний клапан;
 • не підходити близько до системи під час продування (а саме, до спринклерів та клапанів);
 • не використовувати компресори, в яких немає регулятора тиску.
 • не забувати про необхідність використання захисних окулярів, оскільки сильний струмінь повітря піднімає дрібні частинки сміття, які можуть пошкодити очі.

Не забувати про ці рекомендації. Якщо у виникнуть питання, зв’яжіться з нами, ми з задоволенням розкажемо, як підготувати систему автополиву до зими.

Call Now Button