Догляд за плодовими деревами

Догляд за плодовими деревами

Аби Ваш сад залишався плодоносним протягом багатьох років, йому необхідний системний, регулярний догляд за рослинами. Адже плодоносний сад, що приносить велику кількість якісного, різноманітного урожаю — результат величезної праці та любові до дерев. Плодові дерева, особливо молоді, потребують ретельного й технічно правильного догляду. Украй важливо не застосовувати однакові способи догляду за саджанцями плодових та вже дорослих дерев. Плодові рослини, як і багаторічні дерева, щорічно проходять періоди вегетації та спокою. Саме природа передбачає урахування таких періодів вегетації при сезонному догляді: Весняна вегетація, під час якої відбуваються:
  • набрякання бруньок — ростових і плодових;
  • розпускання бруньок;
  • відокремлення суцвіть і бутонів;
  • поява в бутонах згорнутих пелюсток.
Осіння вегетація, тобто від кінця росту пагонів до кінця листопада. Період спокою у плодових рослин продовжується від опадання листя восени до набухання бруньок навесні та пов’язаний із холодною порою року. Догляд за плодовими деревами восени та навесні значною мірою визначається якісними змінами рослин в окремі періоди року. Догляд за саджанцями плодових дерев повинен бути направлений на створення сприятливих умов у перший період розвитку плодових дерев та забезпечувати у них сильний вегетативний ріст, утворення плодових органів та прискорене входження до початку в плодоношення. Догляд за деревами, як показує практика, передбачає своєчасне щорічне проходження за вегетаційний період фаз росту плодових рослин, їх повне завершення та достатнє загартування на зиму.

Догляд за плодовими деревами навесні

Перше, що треба зробити — видалити пагони, які було пошкоджено морозами, адже мертві пагони не стануть плодоносити, але тягнуть соки з дерева. Обрізка саду навесні не нанесе шкоди, якщо її проводити у той час, коли рослини все ще сплять і рух соків у них призупинено. Максимальна допустима температура для обрізки відмерлих пагонів не повинна перевищувати -8 °С. Весняний догляд за деревами починається з ретельного огляду кори. Стара кора на штамбах і гілках плодових дерев поступово відмирає, лущиться та тріскається — ці тріщини стають відмінним зимовим притулком для личинок плодожерки, яєць сірої яблуневої молі, мохів, лишайників та інших шкідників. Тому навесні необхідно очистити кору, застосовуючи дерев’яний скребок або зворотний бік столового ножа, при цьому намагаючись не зачепити молоду кору. Стару кору зі шкідниками потрібно зібрати та спалити.

Весняна побілка дерев.

Після очищення слід побілити дерева розчином спеціальних садових фарб для побілки дерев на основі органічних сполук. Для дезінфекції до розчину можна додати залізний (3 кг) або мідний купорос (1 кг). Буває так, що в місцях опіків, поламаних гілок або неправильної обрізки залишаються застарілі рани, в яких розмножуються бактерії та гриби, у результаті чого деревина гниє та в ній утворюються дупла.

Як лікувати дупло на дереві

Ці рани слід лікувати своєчасно, чи не запускаючи. Для цього:
  • змертвілу кору зчищають до живої за допомогою гострого ножа;
  • змащують поверхню пастоподібним розчином фунгіциду, що в складі містить мідь;
  • покривають садовою замазкою Лак-Бальзам.
Дрібні рани можна змазати садовою замазкою Лак-Бальзам. Навесні слід з особливою ретельністю оглянути гілки плодових дерев на предмет наявності на них зимуючих гнізд шовкопряда або інших шкідників, чиї личинки вкрай небезпечні для листя і при сильному розмноженні здатні залишити вас без врожаю яблук і груш. Личинки шкідників слід шукати в засохлому листі, яке кріпляться павутинкою на молодих гілках, в той час як яйця кільчастого шовкопряда розміщуються навколо молодих гілок щільним кільцем. Ці гнізда потрібно збирати і спалювати.

Догляд за плодовими деревами восени

У листопаді після того, як все листя з дерев опало, проведіть обрізку, щоб позбутися від старих сухих і пошкоджених гілок. Закінчивши з обрізанням, подивіться, щоб на дереві не було лишайників і моху. Якщо знайшли, акуратно зачистите їх за допомогою пластикового скребка та обробіть місце мідним або залізним  купоросом і садовою замазкою Лак-Бальзам. Велика частина грибкових захворювань, попелиці та інших шкідників ховаються на зиму в залишках рослинності, тому слід ретельно прибрати всю територію саду. Спаліть залишки опалого листя, зрізані гілки та всю поросль біля коріння. Підживлення плодових дерев. Під час підготовки рослин до зимування радимо вносити осіннє добриво. Підживлення пізньої осені сприяє стійкості плодових дерев до несприятливих погодних умов. Молоді дерева починати підгодовувати тільки через 2-3 роки після посадки. Сульфат амонію та аміачну селітру можна вносити не пізніш вересня. У кінці осені плодові дерева необхідно підживлювати органічними, органо- або мінерально фосфорно-калійними добривами. Вносячи  мінеральні добрива, потрібно використовувати такі пропорції: 100-120 грамів суперфосфату, 60 грамів нітрофоска, нітроамофоска та сірчано-кислого або хлористого калію на дерево. До органо-мінеральних добрив відносяться торф, гумати, фуліокислоти. Але найбільшу користь принесе органічне добриво.. Причина в тому, що до складу органіки входить необхідний набір мікроелементів, гормонів і вітамінів, а вивільнення поживних речовин з них відбувається повільно. Тому таке добриво має довгограючий ефект. Догляд за плодовими деревами продиктований нам порами року і тому він має бути своєчасним з урахуванням конкретних погодних умов та температурного режиму.

Бажаєте замовити послугу ?