Топіарна стрижка рослин

Топіарна стрижка рослин чи чагарників, або топіарне мистецтво, народилося ще в стародавньому Римі дві тисячі років тому і до сих пір не виходить з моди у ландшафтних дизайнерів всього світу. Топіарні фігури вражають своїми формами, масштабами та складністю!

Топіарні форми: які рослини придатні для стрижки

Як правило, для створення топіарних форм підходять рослини з дрібними листями, бажано, щоб вони не відростали занадто швидко та протягом свого життя були здатні до утворення пагонів, які б заміщали відмерлі.

З декоративних листяних будуть придатними рослини тіньовитривалі, морозостійкі, такі як кизильник, барбарис, глід, верба, спірея, пухироплідник, бирючина або самшит.

З хвойних рослин краще обрати ялину звичайну, тую західну, ялівці, сосну та інші.

Квітучі чагарники, які цвітуть на пагонах минулого року, підстригають більш делікатно, позбавляючись тільки від старих або пошкоджених гілок, забезпечуючи тим самим появу молодих потужних пагонів.

А ті чагарники, які цвітуть на пагонах поточного року, такі як спірея японська та гортензія, можна ґрунтовно опрацювати ножицями.

Фігурна стрижка рослин

Звичайно ж, можна створити складні фігури тварин або птахів, але для цього знадобляться спеціальні топіарні каркаси, які надягають на молоду рослину та чекають, поки рослина не виросте до потрібного розміру, заповнивши всю конструкцію.

Як тільки молоді пагони виходять за межі каркаса, за його межами обрізають кущ, створюючи бажану форму.

Мінус таких форм у тому, що вони погано зимують, вимагають більше часу для їх створення та більш ретельного догляду після стрижки.

Для того щоб додати оригінальність вашому саду, досить віддати перевагу простим геометричним фігурам у вигляді конуса, кулі, піраміди, куба або спіралі.

Вибираючи форму стрижки рослини, дуже важливо враховувати його природний габітус і знати його біологічні особливості. Якщо рослина спочатку пірамідальна, то краще спробувати вистригти форму спіралі, а якщо округлої форми, то вибирайте кулю або квадрат.

Ніколи не варто знущатися над рослиною, змінюючи його природний габітус.

Топіарні форми: поради щодо створення

  1. Для процесу фотосинтезу декоративно-листяній рослині необхідний шар з листя. При стрижці декоративних чагарників бажано не вистригати зелену масу до голих гілок без листя, інакше рослина просто загине.
  2. Головний принцип фігурної стрижки наголошує на тому, що краще не достригти, ніж перестригти!
  3. Перша стрижка проводиться ранньою весною, щоб за літо рослина встигла набрати зелену масу. Особливо це стосується хвойних рослин, у яких після стрижки очікується красива молода поросль соковитого зеленого кольору.
  4. Повторна стрижка відбувається по мірі відростання пагонів. Наприклад, верба стрижеться раз на два тижні, а хвойні рослини два рази за сезон.
  5. Важлива деталь — це якісний полив рослини після стрижки. Слабким напором зі шланга протягом двох годин поливайте під корінь підстрижений чагарник або дерево. Так рослина швидше відновиться.

У процесі стрижки до дерева ставляться дуже дбайливо, використовуючи в роботі бамбукові палиці, мішковину або інші натуральні матеріали.

Спочатку визначається лицьова сторона дерева. Верхівка основного стовбура буде дивитися на нас красивою стороною.

Кроки, яких слід дотримуватися при стрижці дерева:

  • великі гілки прибираються та залишаються слабкі, щоб стримати зростання дерева;
  • як загальна форма дерева повинна бути чіткої форми, так і окремі його гілки;
  • гілки повинні бути розташовані горизонтально до землі, і все, що зверху і знизу них, прибирається;
  • можна використовувати підв’язки, які протягом року формують нахилені гілки. Іноді між гілками ставлять розтяжки;
  • молодий приріст вирізається на одну третину.

Будь-який ландшафт рано чи пізно може набриднути своєю одноманітністю, і тоді на допомогу приходить топіарне мистецтво.

Топіарна стрижка рослин – найкращий спосіб перетворення вашої присадибної ділянки.

Call Now Button