Топіарна стрижка рослин чи чагарників, або топіарне мистецтво, народилося ще в стародавньому Римі дві тисячі років тому і до сих пір не виходить з моди у ландшафтних дизайнерів всього світу. Топіарні фігури вражають своїми формами, масштабами та складністю!
Як правило, для створення топіарних форм підходять рослини з дрібними листями, бажано, щоб вони не відростали занадто швидко та протягом свого життя були здатні до утворення пагонів, які б заміщали відмерлі.
З декоративних листяних будуть придатними рослини тіньовитривалі, морозостійкі, такі як кизильник, барбарис, глід, верба, спірея, пухироплідник, бирючина або самшит.
З хвойних рослин краще обрати ялину звичайну, тую західну, ялівці, сосну та інші.
Квітучі чагарники, які цвітуть на пагонах минулого року, підстригають більш делікатно, позбавляючись тільки від старих або пошкоджених гілок, забезпечуючи тим самим появу молодих потужних пагонів.
А ті чагарники, які цвітуть на пагонах поточного року, такі як спірея японська та гортензія, можна ґрунтовно опрацювати ножицями.
Звичайно ж, можна створити складні фігури тварин або птахів, але для цього знадобляться спеціальні топіарні каркаси, які надягають на молоду рослину та чекають, поки рослина не виросте до потрібного розміру, заповнивши всю конструкцію.
Як тільки молоді пагони виходять за межі каркаса, за його межами обрізають кущ, створюючи бажану форму.
Мінус таких форм у тому, що вони погано зимують, вимагають більше часу для їх створення та більш ретельного догляду після стрижки.
Для того щоб додати оригінальність вашому саду, досить віддати перевагу простим геометричним фігурам у вигляді конуса, кулі, піраміди, куба або спіралі.
Вибираючи форму стрижки рослини, дуже важливо враховувати його природний габітус і знати його біологічні особливості. Якщо рослина спочатку пірамідальна, то краще спробувати вистригти форму спіралі, а якщо округлої форми, то вибирайте кулю або квадрат.
Ніколи не варто знущатися над рослиною, змінюючи його природний габітус.
У процесі стрижки до дерева ставляться дуже дбайливо, використовуючи в роботі бамбукові палиці, мішковину або інші натуральні матеріали.
Спочатку визначається лицьова сторона дерева. Верхівка основного стовбура буде дивитися на нас красивою стороною.
Кроки, яких слід дотримуватися при стрижці дерева:
Будь-який ландшафт рано чи пізно може набриднути своєю одноманітністю, і тоді на допомогу приходить топіарне мистецтво.
Топіарна стрижка рослин – найкращий спосіб перетворення вашої присадибної ділянки.
Developed by GS 2012-2021