Монтаж системи автополиву

Монтаж систем автоматичного поливу — це один із етапів, який починається після створення проекту розміщення системи зрошування. До цього етапу вирішуються всі юридичні тонкощі між представником послуг та замовником.

Коли створена та затверджена схема автополиву, сторони підписують договір, де зазначаються такі умови співпраці, як терміни та порядок проведення робіт, а також спосіб їх оплати. Потім фахівці починають монтаж системи автоматичного поливу.

Система автополиву: монтаж

Монтаж системи автополиву відбувається у кілька етапів:

 • зняття газонного покриття. Верхній шар газону в місцях, де під землею буде проходити трубопровід, знімають. Після цього його укладають на агроволокно, щоб не пошкодити кореневу систему трави. Також цей крок дозволяє запобігти забрудненню ділянки;
 • підготовка траншей під труби. Залежно від характеристик ділянки роблять траншеї глибиною від 30 до 40 см;
 • прокладання трубопроводу. На ділянці прокладають труби згідно з планом-схемою системи зрошення. Можна змінювати їх розташування, але тільки якщо бригада монтажерів буде впевнена, що такий крок дійсно раціональний, або при монтажу виникли умови, що не передбачались при проектуванні системи. На цьому етапі монтують компресійні фітинги. Їх розміщують у місцях розгалуження траси зональних та магістральних трубопроводів;
 • установка дощувачів;
 • монтаж електромагнітних клапанів на трубах, які подають воду на зони поливу. Щоб додатково захистити клапани, їх встановлюють у спеціальні клапанні бокси;
 • підключення контролера. Від пульта управління (контролера) робиться кабельна розводка по траншеях, де вже лежать труби. Ці дроти ведуть до соленоїдів та активують роботу електромагнітних клапанів. Щоб захистити кабель, його можна укласти в гофровану або технічну трубу;
 • установка та підключення датчиків дощу, вологості, погоди.

Коли всі деталі займають своє місце, для системи проводять пробний запуск. При цьому також промивається система від сміття, що може потрапити при монтажних роботах в трубопроводи. Також при необхідності проводять пуско-налагоджувальні роботи. Траншеї закопують і повертають ділянку до початкового вигляду.

Особливості влаштування системи автоматичного поливу самостійно

Перш за все, ви повинні розуміти, що автоматичні системи поливу — це цілі комплекси, які включають у себе гідравлічне та електричне обладнання. Крім того, самостійний монтаж системи автополиву може бути пов’язаний з такими труднощами:

 • Відсутність відповідних знань для правильного проектування системи та врахування особливостей ділянки
 • втрата великої кількості часу. Професійний майстер має переваги у тому, що робить свою роботу одночасно швидко та якісно. Самостійний монтаж автополиву призводить до неузгоджень і помилок. Їх доведеться виправляти, і процес може затягнутися надовго, що неминуче призведе до збільшення загальної вартості робіт згідно проектно-кошторисної документації.
 • перевитрата деталей. Будь-які роботи без відповідної фахової підготовки можуть призводити до перевитрати матеріалів, оскільки при монтажних роботах любої складності із відповідними матеріалами потрібні певні навики та вміння. В іншому випадку дуже легко можуть виникнути поломки комплектуючих системи автополиву. Саме тому ми завжди беремо «про запас». Це трата зайвих грошей, яка може себе не виправдати.
 • усунення підтікання. Сантехнічні роботи — одні з найскладніших самі по собі. Необхідно враховувати тиск води на різних ділянках, перепади рівня ґрунту, можливість гідроудару тощо.
 • неправильне налаштування інтенсивності подачі води. Однією з головних переваг установки автоматичного зрошення є економія води. Але при неправильному підборі комплектуючих можлива навіть перевитрата. Крім того, ви ризикуєте зіпсувати свої насадження, подаючи надто багато або, навпаки – мало вологи.

Процес монтування та встановлення систем автоматичного зрошення не складний, якщо мати певні технічні навички, але як же бути тим, хто не має досвіду і не хоче цим займатися? У такому випадку вам потрібно замовити монтаж системи автополиву у наших професіоналів.

Наша компанія пропонує послуги монтажу системи автополиву «під ключ». Ця послуга передбачає повністю монтаж автополив газону, починаючи від проекту та закінчуючи пуском систем автополиву. Ми пропонуємо обладнання для автополиву тільки відомих і якісних брендів.

Наші фахівці — професіонали своєї справи

Call Now Button