Весняна обробка саду від шкідників і хвороб

Без обробки саду неможливо отримати хороший урожай. Особливо ретельно слід проводити її навесні. Оскільки від того, наскільки правильно проводиться весь процес, залежить, чи позбавляться насадження від шкідників і хвороб, і чи зможуть вони виконати свої родючі функції повною мірою.

 

Для чого і коли найкраще проводити весняну обробку саду

Багато хто з нас хочуть вживати в їжу тільки найсвіжіші, натуральні ягоди і фрукти. Для цього ми готові непосильно працювати на своїх ділянках, щоб власноруч виростити високоякісний урожай. Але, на жаль, останнім часом рослинам все більше дошкуляють всякі паразити і хвороби, які плодяться і розвиваються в геометричній прогресії. Для боротьби з ними необхідно застосовувати хімічну та органічну обробку весняного саду. Від навичок і ступеня професійності садівників залежить безпосередньо: чи зможе проведений догляд зберегти і примножити врожай плодів саду. Тільки ці дії бажано проводити регулярно і своєчасно. Починати необхідно відразу ж після відступу холодів і продовжувати під час цвітіння і зав’язі плодів.

 

Етапи обробки саду навесні від і шкідників і хвороб

 

Досвідчені фахівці рекомендують займатися обробкою рослин в саду вранці до 11 годин, або ввечері, після шести, щоб весняне сонце не зашкодило листовій пластині рослин. Поділяють весь процес весняного догляду на такі етапи:

 • ранньою весною;
 • до розпускання бруньок на деревах і кущах;
 • до і після процесу цвітіння;
 • під час появи зав’язей на плоди.

Перш, ніж обробити дерева навесні проти шкідників, слід виконати наступні підготовчі роботи:

 • Після танення снігу прибрати залишки торішнього листя.
 • Зняти покривний матеріал і обмотку зі стовбурів дерев.
 • Побілити дерева, якщо це не було зроблено восени.
 • Виконати санітарну і проріджувати обрізку всіх плодових культур з обов’язковою дезінфекцією відкритих ран.

Листя і неприбрані плоди прибирають до обрізки, так як рослинні залишки є місцем зимівлі паразитів, які можуть заразити дерева через свіжі рани. При проведенні обрізки видаляють всі обмороження, пошкоджені, старі та ослаблені гілки. Зрізану деревину спалюють, так як в ній також можуть перебувати личинки комах.

 

Тепер детально розглянемо, як весняна обробка саду впливає на паразитів, протікання хвороб, а також вивчимо, як проводити її етапи правильно.

 

Обприскування дерев ранньою весною проводиться з метою знищити шкідників, що перезимували на рослинах (в корі або на гілках). Для таких цілей відмінно зарекомендував себе Препарат 30В. Велика частина лялечок і яєць вимре вже протягом декількох годин. Обов’язково до розпускання рослини потрібно обробити речовинами проти парші, моніліозу, коккомікозу, кластеріоспоріозу і плямистостей. З даними завданнями добре справляються бордоською рідиною або мідний купорос.

Обприскування дерев навесні до розпускання бруньок – це процедура, в першу чергу спрямована на знищення личинок шкідників. Використовуються інсектициди широкого спектра дії, карбофос (засіб на основі карбаміду) або звичайна мочевина.

До самих небезпечних захворювань саду відноситься: парша, чорний рак, коккомікоз, Моніліоз, антракноз і інші. Для позбавлення від їх збудників і личинок паразитів (ґрунтових комашок, яблуневої плодожерки, гусениць, кліщів і т.д), необхідно обробляти насадження спеціальними хімічними препаратами – інсектицидами, які призначаються для цих цілей. Найбільш поширеними є: Актара, Каліпсо, Авант, Ланнат, Протеус.

Використовуючи їх, бажано уважно вивчити інструкції із застосування, тому що окремими засобами рекомендується обприскувати ті чи інші дерева і чагарники. Для більшої ефективності можна скористатися розчином з інсектицидів і фунгіцидів (Стробі, Хорус, Тельдор) контактної дії (препарати для профілактичної обробки від будь-яких хвороб).

Обприскування дерев навесні до і під час цвітіння проводиться двічі: при “розкритті” бутонів і після опадання 75% пелюсток. Головна мета обробітку: боротьба проти комах і знищення збудників гнильних захворювань. Часто використовуються фунгіциди в поєднанні з інсектицидами або комбіновані засоби (продаються в спеціалізованих магазинах).

Коли період цвітіння завершується, обробіток саду проводиться для профілактики, з метою підвищити імунітет від захворювання. Період розпускання суцвіть збігається з виходом кліщів із зимівлі. Щоб їм протистояти, потрібно обробляти культури акарицидами (1 упаковку розчиняють в 10 л води). Якщо упустити цей момент і вчасно не провести захист, кліщі завдадуть істотної шкоди всім насадженням.

Обприскування дерев навесні після цвітіння під час появи зав’язей на плоди – завершальна стадія. Обробка саду сприяє виробленню імунітету на захворювання, а також знищує комах, що вижили. Тут застосовуються комбіновані склади робочого розчину препаратів в баковій суміші.

Нагадаємо, що обробити ваші насадження можуть професіонали з багаторічним стажем робіт. Наші садівники допоможуть підібрати потрібний склад, проведуть обприскування дерев навесні в березні – квітні (на всіх етапах вегетації), оглянуть сад і дадуть важливі поради щодо забезпечення ідеальних умов для життя ваших рослин. 🙂

 

Які препарати найчастіше використовуються при обробці рослин?

 1. Найчастіше садівники застосовують обприскування дерев навесні мідним купоросом. Фунгіцид відмінно справляється з паршею, борошнистою росою, гнильними захворюваннями, а також пятнистостями. Застосовувати його можна цілий рік за будь-яких погодних умовах. Для більшої ефективності в боротьбі зі збудниками хвороб і проти комах в мідний купорос додають гашене вапно (співвідношення сухих сумішей 50:50). В результаті вийде склад ніжно-блакитного кольору, так звана бордоская суміш (рідина).
 2. В яблуневих, вишневих і сливових садах проводять обприскування дерев навесні залізним купоросом. Фунгіцид має дію аналогічне мідного купоросу, але додатково насичує рослини залізом (елемент бере участь у багатьох окисних процесах). По суті обробка залізним купоросом – це не тільки профілактика проти захворювань, але і позакореневе підживлення залізом. За 1 сезон не бажано обробляти насадження більше 2 разів даними фунгіцидом.
 3. Обприскування дерев навесні мочевиною також має кілька функцій. По-перше, речовина ефективно бореться з більшістю захворювань (парша, моніліоз, коккомикоз, гнильні захворювання). По-друге, засіб активно знищує яйця і лялечки шкідників. По-третє насичує рослини азотом (активуючи вегетаційні процеси). Карбамід – відмінне азотне добриво для позакореневого підживлення.
 4. Останнім часом популярності набирає обприскування дерев навесні біопрепаратами. На відміну від хімічних засобів вони абсолютно не зашкодять рослині (якщо неправильно розвести фунгіцид, він завдати хімічні опіки). Біопрепарати – це комплекс бактерій, активно витісняють шкідливі мікроорганізми. Біозасоби використовуються для профілактики захворювань, але не особливо ефективні в боротьбі з комахами.

Пропонуємо скористатися послугами досвідчених садівників. Ми пропонуємо якісне проведення наступних процедур:

 • обприскування дерев навесні (яблуні, груші, сливи, вишні та інші рослини) проти шкідників і хвороб,
 • весняне підживлення саду,
 • обрізка (санітарна і омолоджувальна) та інші заходи для поліпшення умов проживання ваших насаджень! 🙂

 

Правила безпеки при обробці саду від шкідників і хвороб

Щоб убезпечити шкіру і внутрішні органи від небажаного потрапляння хімічних засобів або їх випарів, слід дуже точно дотримуватися всіх правил безпеки.

Уважно вивчайте написи на упаковках препаратів, в яких виробники чітко вказують, до якої групи належить даний засіб і які запобіжні заходи потрібно дотримуватися при роботі з ним.

Захищайте дихальні шляхи респіратором або марлевою пов’язкою, а очі захищайте за допомогою окулярів. Цими діями ви неодмінно захистите органи дихання від шкідливих випарів і алергічних реакцій.

Обов’язково надягайте захисний костюм і рукавички. Це вбереже тіло від хімічних опіків.

Підсумок

Обробка саду навесні від шкідників і хвороб – справа клопітка, трудомістка й витратна, але воно того варте. Якщо правильно проводити всі етапи, чітко дотримуватися всіх інструкцій, дотримуватися всіх правил – результат не змусить себе довго чекати. Всі ваші старання незабаром будуть винагороджені якісним урожаєм.

Call Now Button