Проектування системи автоматичного поливу

Проектування системи автоматичного поливу

Проектування системи автоматичного поливу дозволяє правильно розмістити елементи поливу на території, враховуючи потреби у кількості води кожної рослини, газону. Отже кожна рослина буде отримувати достатню кількість вологи, і в той же час не буде відчувати дефіциту вологи у посушливий період. Отже, правильне проектування системи автоматичного поливу не тільки може зберегти кошти для покупки комплектуючих, а і забезпечує рослинам оптимальний режим вологи.

Для догляду за великими територіями зелених насаджень використовувати ручну працю не тільки занадто витратно, але й мало ефективно, тому автоматичний полив газону значно спрощує частину цього процесу. Він дозволяє своєчасно подавати необхідну кількість води, рівномірно розподіляти її ділянкою, а контролер виконує програми, які дозволяють уникнути фактору людської помилки  — перевитрати води або недостатнього зволоження.

Автоматичний полив: комплектуючі

Автоматичні системи поливу можуть відрізнятися кількістю вузлів, довжиною трубопроводів та іншими характеристиками, але всі вони проектуються та збираються приблизно за однаковою схемою.

Складаються вони з кількох основних вузлів:

  • Джерело водопостачання. Залежно від місця розташування ділянки це можуть бути прямоточні насоси, що споживають воду з водопровідної системи або природної водойми, або цистерни великого обсягу. Перший варіант зручний тим, що не займає багато місця, але якщо використовувати баки, можна набирати дощову воду, що зменшить витрати.
  • трубопроводи. Система автоматичного поливу складається з магістрального та зональних трубопроводів. Усі трубопроводи виробляються з міцного пластику, який легко витримує перепади температур та гідравлічного тиску.
  • пристрої безпосередньої подачі води до рослин. Існує кілька можливих варіантів. Залежно від характеру ділянки вибирається крапельний, зрошувальний або туманний спосіб.
  • пристрої управління. Системи поливу комплектуються електромагнітними клапанами. Сигнали на них подаються від контролеру. Робота системи поливу можлива як за заздалегідь закладеною програмою, так і в ручному режимі.

Системи автоматичного поливу є ефективним способом подачі та розподілу вологи на будь-якій ділянці. Для того, щоб обладнання працювало без збоїв та ефективно виконувало своє завдання, воно повинно бути підібрано належним чином.

Автоматичний полив ділянки: норми та особливості

При проектуванні системи автоматичного поливу, необхідно буде враховувати деякі особливості їх використання. Так, для визначення відповідної програми потрібно звернути увагу на:

  • витрату води;
  • її температуру;
  • частоту включення зон та типи спринклерів.

Яку витрату води встановити? Необхідно розуміти, що даний параметр є дуже відносним. Споживання води визначається цілою низкою чинників:

  • типом газону;
  • його розташуванням;
  • розміром та видами рослин;
  • погодними умовами;
  • типом ґрунту.

Автоматичний полив може працювати як при обсязі 20 літрів на квадратний метр, так і при вдвічі меншому. Якщо ґрунт має глинисту структуру або відноситься до іншого важкого типу, він буде відмінно утримувати рідину. Це означає, що зрошувати такий ґрунт можна буде рідше без шкоди для рослин.

Якщо ж ґрунт легший, то автоматичний полив газонів повинен працювати інтенсивніше. Оптимальним обсягом води на квадратний метр є 10-15 л. Цього достатньо, щоб рідина змогла проникнути на глибину до 20 см.

Щоб переконатися, що системи автоматичного поливу працюють при достатній ефективності, на початку чергового циклу необхідно встановити на ґрунт порожню ємність. Коли вона наповниться на 1,5 см, то на квадратний метр випаде приблизно 10 літрів рідини.

Якщо потрібно отримати витрату 20 л, то в ємності повинно знаходитися 2,5 см води.

Відповідна температура води. Всім відомо, що оптимальними умовами є ті, які наближені до природних.

Щоб не завдати шкоди кореневій системі, краще використовувати воду, яка нагріта до температури вище ніж 18 градусів. Подача води зі свердловини може привести до того, що її температура буде нижчою за гранично допустиму. Як правило, температура такої води становить від +3 до +8 градусів.

Високий тиск і спеціальна конструкція систем автоматичного поливу дають можливість розпорошити краплі води на дрібні частки, завдяки цьому поливальні системи нагрівають рідину до більш оптимальної температури, поки вона не опуститься на землю або на поверхню трави.

Також для нагрівання води зі свердловини використовують накопичувальні ємкості.

Коли потрібно починати зрошення? Багато в чому відповідь на це питання залежить від того, наскільки сильно змінюється температура повітря та частота поливу. Автоматичні системи поливу дозволяють своєму власнику підібрати такий час для роботи, який буде відповідати умовам зрошення.

З настанням посушливого сезону трава потребує більш частого та інтенсивного поливу. Якщо ж спостерігається дощова погода, а небо постійно затягнуте хмарами, то знизити інтенсивність зрошення можна до одного разу на день або декількох разів на тиждень.

Важливим є і вибір часу, коли краще почати зрошення. Рекомендовано програмувати роботу системи на вечірній чи ранковий час. Саме в ці години вода, що зрошується системою автоматичного поливу, може більш ефективно проникнути в ґрунт, а це дозволяє живити кореневу систему. Трава отримує необхідну кількість вологи до того, як сонце висушить землю.

Найменш ефективним буде встановити автоматичний полив газонів для роботи у денний час. У цей період спостерігається найбільша активність сонячного світла. Тому краплі води, які потрапляють на траву, не просто швидко випаровуються, а ще залишають на поверхні опіки, які шкодять ніжним паросткам.

Як обрати правильну систему автополиву?

На квадратний метр площі потрібно близько 20 літрів рідини. Тому для газону розмірами 100 кв. м буде потрібно 2,0 кубометра води. У перший час після монтажу системи та укладання газону витрата води буде ще більшою. У результаті система автоматичного поливу повинна підключатися до джерела, яке зможе забезпечити такий значний обсяг води при збереженні номінального робочого тиску.

Автоматичний полив американської компанії Hunter на сьогодні справедливо вважається найбільш популярним брендом серед конкурентів на ринку поливальної індустрії. Hunter Industries був заснований у далекі 80-ті у Сполучених Штатах Америки. Торгова марка Hunter має найширшу лінійку спеціалізованого поливного обладнання, яке успішно продається по всьому світу.

Оптимальним рішенням залишається замовити проектування та монтаж системи автоматичного поливу за доступними цінами. Зробити це можна на нашому сайті, де ми завжди готові прислухатися до вимог клієнтів і виконувати їх у найкоротші строки. Система автоматичного поливу, ціна якої залишається демократичною, дозволить вам створити смарагдову галявину при мінімальних витратах.

Бажаєте замовити послугу ?