.

Догляд за кущами

Зважаючи на те, що кущі довго можуть рости на одному місці, рясно плодоносити, або вкриватися гарними бутонами квітів, в ґрунті виснажується запас поживних речовин. Через це дуже сповільнюються процеси зростання, знижується стійкість до хвороб, починає опадати й в’янути листя. Надлишок мікроелементів в землі, також може призвести до негативних наслідків.

Боротьба з хворобами ягідних кущів

Саме навесні, обробка чагарників проти шкідників та хвороб є найважливішим процесом. Її проводять під час набрякання бруньок, появи зеленого конуса, та на початку розпускання листя.

Препарати системної дії дуже зручні в застосуванні: проникаючи в рослину, вони діють до 2-3 тижнів, захищаючи кущі від хвороб або шкідників. Вже через 2-6 годин з моменту обробки, будь-які атмосферні опади (або поливи) не здатні знизити ефективність таких препаратів. Їх застосування виправдане як при перших ознаках прояву захворювання або пошкодження комахами, так і в профілактичних цілях.

Практично всі сучасні системні фунгіциди та інсектициди розраховані на застосування в період вегетації, коли рослини вийшли з періоду спокою і почали нарощувати зелену масу. Саме в цей період, боротьба із хворобами кущів буде найефективнішою. Це пов’язано з тим, що поширитися по всіх тканинах рослини препарат зможе тільки при наявності активного руху соку.

Проводити обробку можна вранці або ввечері, в суху і безвітряну погоду. Середньодобова температура при цьому повинна бути стабільно вище нуля.

Внесення добрив для кущів – дуже важливий процес. На нормальний розвиток та плодоношення культури впливає вміст у ґрунті таких речовин: азот, фосфор і калій.

Обрізання непотрібних гілок

Всім ягідним чагарникам щорічне обрізання гілок необхідне навіть більше, ніж плодовим деревам. Ростуть вони швидко, дуже скоро відбувається загущення кущів, тому, якщо не проводити її своєчасно і регулярно, це призведе до значного зниження врожаю. Якщо йде мова про обрізання дорослих, вже сформованих кущів, його завдання полягає в тому, щоб видалити старі, хворі або послаблені пагони, для потрапляння достатньої кількості світла на кущ.

Якщо в саду є запущені чагарники, довгий час залишені без обрізання, до них потрібно поставитися більш уважно. У них зазвичай є багато старих, майже неплодоносних гілок, вони сильно загущені.

Для відновлення старих кущів роблять наступне:

  • Проводять ґрунтовну чистку – вирізають все сухе та поламане гілля.
  • Видаляють внутрішні пагони, які закривають світло кущу;
  • Прибирають звисаючи до землі й низькі гілки;
  • Видаляють зайві однорічні гілки, залишаючи 3-4 для заміщення;
  • Обрізають 3-4 старі гілки якнайнижче.

 

Вирізка старих пагонів, а також підсипання землі викличе утворення нових сильних нульових пагонів, які поступово, при грамотному догляді змінять всі старі гілки.

Call Now Button